۱۳۹۱ اسفند ۱۰, پنجشنبه

چه کسی باید به خاطر خشکی زاینده رود سرزنش شود؟

چه کسی باید سرزنش شود؟ حکومتی که میلیارد ها دلار را خرج ساختن نیروگاه هسته ای، تبلیغات مذهبی، ساختن هزاران مسجد و امام زاده، کمک های مالی به حزب الله لبنان، رژیم اسد، گروه تروریستی القاعده میکند و سران آن میلیارد ها از در آمد نفتی به خارج از ایران برده اند، باید سرزنش شود.
هیچ کدام از مردم ایران برای چنین موقعیت اسفباری نباید سرزنش شوند. همانقدر که مردم ارومیه در خشک شدن دریاچه ارومیه سهم دارند، مردم اصفهان و یزد هم در خشک شدن زاینده رود سهم دارند.
این حکومت به جایی اینکه تمرکز را روی حل مشکلات مردم ایران بگذارد، خود را سرگرم بازی های سیاسی در صحنه جهان کرده است و با پررویی تمام از "مدیریت جهان" صحبت میکند. و در داخل هم بیشتر حواسشان به پرونده سازی برای همدیگر است. حکومتی که یک مشکل آب را در ایران نمیتواند حل کند و از ماجراجویی هسته ای شدن ، ساخت پهباد، ساخت موشک و قاهر ٣١٣ و آمدن امام زمان برای مردم لالایی میخواند.
امیر قطر برای حل مشکل آب در کشورش پول از درامد نفتی به آلمانی ها داد که مهندسان آلمانی دانشجویان قطری را تعلیم دهند و سیستم مدرن آبیاری, ذخیره و تصفیه آب برای آنها بسازند. و دولت در ایران استعداد های موجود را هم فراری می دهد و صنعت نیمه جان کشاورزی را هم تخریب می کند.
چرا سران حکومتی ایران حداقل کاری برای رفع موانع سر راه توسعه کشاورزی ایران انجام نمیدهند؟
این مسئله جنگ اصفهان و یزد نیست. مسئله ناتوانی دولت در مدیریت آب زاینده رود (و بقیه آب های کشور) است. حکومت باید پاسخگو یاشد که چرا کشاورز اصفهانی زمینش خشک شده و مردم یزد آب شرب ندارند. 

برگرفته از یک کامنت در بالاترین