۱۳۹۲ بهمن ۸, سه‌شنبه

طرح ادغام آتش نشانی در بیسج وسپاه
بعد از اینکه سرداران سپاه در کلیه امور مملکتی از فوتبال و ورزش گرفته تا قاچاق کالا و دلار وارد شدند و بعد از اینکه پاسداری از ادبیات فارسی هم به سپاه سپرده شد. برادران سپاهی نشستند فکر کردند که کجا را جا انداخته اند. که قضیه پرت شدن دو شهروند در حین آتش سوزی پیش آمد و برادران که همیشه و همه جا دستی بر آتش دارند تصمیم  گرفتند که آتش نشانی را هم در دست بگیرند. 

البته همین اول عرض کنم که برادران بسیجی و سپاهی نقشی در خاموش کردن آتش نخواهند داشت. تنها نقش بسیج این خواهد بود که به سرعت خود را به محل حادثه برسانند و اجازه ندهند که کسی از صحنه آتش سوزی فیلم بگیرد. و اگر کسی خودش را از بالا پرت کرد پایین به شدت به حسابش برسند. آخر چه معنی دارد که یک نفر نتواند خودش را 15 ثانیه آویزان نگه دارد. این همه مسئولان نظام این همه سال آویزانند تازه کلی آدم دیگه هم به آنها آویزانند و آخ هم نگفته اند. حالا چطور ممکن است یک نفر نتواند خودش را چند ثانیه آویزان نگه دارد. 

از بحث اصلی دور نشویم. اگر صحنه افتادن آن بنده خدا از بالای ساختمان در اینترنت پخش نمی شد که کسی صدایش در نمی آمد. این همه مردم زرت و زرت توی جاده ها تلف می شوند کسی صدایش در می آید. این همه مردم توی شهرها هوای آلوده نفس می کشند و آب آلوده مصرف می کنند. کرور کرور به خاطر بدی شرایط زندگی می میرند، کسی صدایش در می آید؟ چرا صدای کسی در نمی آید. به خاطر اینکه از این چیزها که نمی شود فیلم گرفت. اگر فیلمی هم گرفته شود که فیلمش اکشن و هالیوودی نمی شود. کسی نگاه نمی کند. برای مثال فرض کنید از یک نفر که بی هوش وسط جاده افتاده، نیم ساعت فیلم بگیرید. بعد نمی ساعت هم آمبولانس بیاید جنازه طرف را جمع کند ببرد. با این اینترنت داغون کی می تونه نیم ساعت فیلم را آپلود کنه. بعد عمرا کسی نیم ساعت فیلم را نگاه کند. اگر هم نگاه کند آنقدر خسته می شود که عمرا حوصله اعتراض نخواهد داشت. کلا مردم علاقه به فیلم کوتاه و اکشن دارند. و همین که بسیجیان عزیز جلوی فیلم برداری را بگیرند خودش نود درصد مشکلات را حل خواهد کرد. 


ادغام آتش نشانی در بیسج یک مزیت دیگر هم دارد. اگر خدای نکرده دوستان آتش نشانی سوتی دادند یا به خاطر انرژی هسته ای حق مسلم ماست و تحریم ها، تجهیزات شان به خوبی کار نکرد. برادران بسیجی می توانند همانجا به سرعت وارد عمل شود و به اصطلاح گربه را دم حجله بکشند که کسی جرات نشر خبر و اعتراض نداشته باشد. همه هم حساب دستشان بیاید که اگر به سوتی های آتش نشانی اعتراض کنند، طرف حسابشان بسیج است.